tükörbe néző nő

Jól állna a hosszú haj, de hogyan növesszem meg?

Az internet világában ma már pillanatok alatt megnézhetjük, hogyan állna egy-egy új frizura, akár hajfestésről, akár hajhosszabbításról van szó. Léteznek applikációk és webes programok, amelyekbe csak fel kell töltenünk egy fotót, és máris kipróbálhatjuk magunkat frufruval, bobbal vagy épp derékig érő loknikkal. És hát be kell vallani, amikor egy ilyen próbálgatás során szembesülünk azzal, hogy a hosszú haj tényleg gyönyörűen kiemelné az arcformánkat, elkezd motoszkálni bennünk a gondolat: „Meg kellene növesztenem…”

De mi van akkor, ha a hajunk egyszerűen nem akar nőni? Vagy ha nő ugyan, de töredezik, hullik, elvékonyodik, és a váll alá már soha nem ér le igazán? Nézzük meg, mit tehetünk akkor, ha a hosszú haj nemcsak álom, hanem igazi kihívás is és miben segíthet a hajnövesztő kapszula – amiről a kannabiszmagazin.hu oldalon is olvashatsz – ebben az esetben.

Türelem, de tudatosan

A hajunk átlagosan havonta nagyjából 1 centimétert nő. Ez azt jelenti, hogy egy vállig érő hajból derékig érő sörényre akár 2-3 évet is várnunk kell, ha minden ideális. De a valóságban sokan azt tapasztalják, hogy a haj egy ponton megtorpan. Ez nem feltétlenül genetikai végzet, inkább annak a jele, hogy valahol a rendszerben hiba van, például a hajvégek folyamatos töredezése miatt a növekedés látszólag megáll.

Mit tehetünk, ha nem akar nőni a hajunk?

Sokan úgy gondolják, hogy a növesztéshez nem szabad vágatni. Ez tévedés. Ha nem szabadulunk meg időnként a töredezett hajvégektől, azok feljebb repednek, és még több hajszálat veszítünk. Egy enyhe, 1-2 centis vágás 8-10 hetente csodákat tehet.

A hajhagymák egészsége szorosan összefügg a tápanyagellátással. A cink, biotin, vas, folsav, B-vitaminok, szilícium és kollagén mind hozzájárulnak a haj növekedéséhez. Az a hajnövesztő kapszula, ami ezeket az anyagokat tartalmazza így megoldás lehet. Fontos azonban, hogy türelmesek legyünk: a belső hatások 2-3 hónap után kezdenek látszani.

A gyakori hőkezelés (hajvasalás, hajszárítás magas hőfokon), a szoros copf vagy konty, a műanyag fésűk, sőt, még a durva párnahuzatok is árthatnak. Válts selyem párnahuzatra, használj hajbarát spirálgumikat, fésüld a hajad gyengéden, ezek mind segítenek megtartani, amit már sikerült megnöveszteni.

A természetes olajok, például ricinusolaj, kókuszolaj, argánolaj segíthetnek a fejbőr táplálásában és a hajvégek védelmében. A ricinusolajat például sokan dicsérik a haj növekedésének serkentéséért, heti egy pakolás már látható eredményeket hozhat.

Napi néhány perc gyengéd masszázs serkenti a vérkeringést a fejbőrben, így a hajhagymák több oxigénhez és tápanyaghoz jutnak. Használhatsz kézi fejbőrmasszírozót vagy csak az ujjaidat, a lényeg a rendszeresség.

És ha minden trükk kevés?

Nem minden hajtípus képes derékig megnőni, ez is rendben van. Az is lehet, hogy közben rájössz, nem a hossz a lényeg, hanem az ápoltság és az, hogy önazonos legyél. De ha tényleg a hosszú haj az álmod, és természetes módon nem sikerül, akkor még mindig van lehetőség hajdúsításra, póthajra, clip-in megoldásokra, ezek is lehetnek egyfajta motivációk, hogy közben a saját hajadat is megerősítsd.

Mert igenis lehetsz olyan, mint a virtuális tükörképeden, csak a valóságban egy kicsit több odafigyeléssel és kitartással jár. De megéri.